روغن مینرال یکی از انواع روغن صنعتی است که برای انتقال حرارت مورد استفاده قرار می گیرد. روغن مینرال  از نظر ظاهری شفاف، بدون مزه و بو است. یکی از کاربرد های روغن مینرال عایق الکتریکی است. رسانایی روغن مینرال صفر است و به همین دلیل در جهت خنک کردن قطعات خودرو از آن استفاده می کنند. در ادامه بیشتر درباره روغن مینرال و ویژگی های آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

کاربرد های روغن مینرال در صنعت

در سال 2009 میلادی برای اولین بار از روغن مینرال برای خنک سازی دستگاه ماینینگ استفاده شده است. در سال 2009 قیمت خرید روغن مینرال بسیار زیاد بوده است. اما استفاده از روغن مینرال به صرفه جویی در هزینه های مربوط به تعمیر دستگاه ها کمک بسیاری کرده است. هم اکنون قیمت خرید روغن مینرال نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است و کاربرد های ویژه ای دارد. برای درک بهتر کاربرد روغن مینرال به مثال زیر توجه کنید.

کاربرد روغن مینرال: یک دستگاه ماینری که دائما در حال کار است را در نظر بگیرید. برای عملکرد درست ماینر برق درون تجهیزات این دستگاه جریان پیدا خواهد کرد. به همین ترتیب جریان برق گرمای زیادی را در این دستگاه بوجود خواهد آورد. برای  کاهش دادن گرمای زیاد دستگاه از روغن مینرال استفاده می شود. روغن مینرال نه تنها دمای این دستگاه را کاهش می دهد بلکه به عملکرد بهتر و افزایش دوام آن کمک می کند. البته باید بدانید که کاربرد روغن مینرال تنها مختص به دستگاه ماینر نیست. بلکه در سیستم های صنعتی بسیاری از آن استفاده می شود.

مهم ترین کاربرد های روغن خنک کننده

همانطور که گفته شد از روغن مینرال در سیستم های صنعتی بسیاری استفاده می شود و از مهم ترین کاربرد های روغن مینرال می توان به گرم نگه داشتن رادیاتور های الکتریکی و ترانسفورماتورهای بزرگ و پر توان اشاره کرد. اگر بخواهیم بیشترین کاربرد دستگاه ماینر را در نظر بگیریم می توان به دستگاه های تولید رمز ارز دیجیتال اشاره کرد.

بررسی کاربرد خنک کننده مینرال در دستگاه ماینر

برای استخراج رمز ارز از دستگاه ماینر استفاده می شود. برای عملکرد درست دستگاه ماینر باید برای مدت زمان طولانی آن را روشن بگذارید.به همین ترتیب روشن ماندن دستگاه باعث گرم شدن آن شده که نیاز به خنک کننده دارد. بهترین روش برای خنک کردن دستگاه ماینر نیز استفاده از روغن مینرال نیز می باشد. البته باید بدانید که برای جلوگیری از سوختن دستگاه ماینر و عملکرد درست آن نیاز به یک آکواریوم روغن مینرال خواهید داشت. سپس دستگاه را درون روغن مینرال قرار داده تا مشکلی برای استخراج رمز ارز پیش نیاید. اگر قصد خرید روغن مینرال را دارید پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت روانکار ماهان است. روانکار ماهان در زمینه فروش انواع روغن های صنعتی در برند های ایرانی و خارجی فعالیت می کند و شما را در خریدی بهتر راهنمایی می کند. 

 

 

کاربرد روغن مینرال

مزایای استفاده از خنک کننده مینرال

  • با استفاده از روغن مینرال  صدای فن ماینر ها کاهش پیدا می کند.
  • استفاده از این روغن بدون خطر است و مشکلی را برای دستگاه و افراد ایجاد نمی کند.
  • خاصیت خنک کنندگی در روغن مینرال باعث شده تا برای بیشتر تجهیزات صنعتی مناسب باشد.
  • روغن مینرال کاملا مناسب برای انتقال حرارت و کاهش دمای دستگاه  ها  تجهیزات مهم می باشد.
  • روغن مینرال به شما کمک می کند که از خنک سازی به روش سنتی جلوگیری کنید. بنابراین هزینه های مربوط به مصرف برق شما به طرز چشم گیری کاهش پیدا می کند.
  •  استفاده از روغن خنک کننده باعث می شود تا تجهیزات برقی از ورود آلودگی و گرد و غبار در امان باشند. بنابراین افزایش طول عمر دستگاه ها با مینرال امکان پذیر خواهد بود.

محدودیت هایی که باید درباره  خنک کننده مینرال بدانید

در پالایش نفت خام برای تولید بنزین روغن مینرال بوجود آمده است. با توجه به کارایی که روغن مینرال دارد جز سیال های با ارزش به حساب می آید. ساختار روغن مینرال ژله ای نفتی و بسیار سبک است. مزایای روغن مینرال بسیار زیاد هستند و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته اند. اما باید بدانید که استفاده از روغن مینرال یک سری محدودیت هایی را به همراه دارد که در این بخش درباره آن ها صحبت خواهیم کرد.

محدودیت های روغن خنک کننده مینرال:

این روغن از گسترده دمایی بالایی برخوردار نیست به همین دلیل نباید از آن برای تجهیزات با دمای بسیار بالا استفاده کرد.