گریس سپلاتین در صنایع عمرانی مانند صنعت سیمان، خودروسازی برای روانکاری قطعات مکانیکی استفاده می شود. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربردهای گریس سپلاتین هستید. با ما همراه باشید.

مختصری درباره مفهوم گریس سپلاتین

گریس سپلاتین مناسب برای روانکاری قطعات صنعتی است. تولید کنندگان گریس سپلاتین به مواد تشکیل دهنده این محصول بسیار توجه کرده اند و هر گونه مواد حلالی که موجب خوردگی در قطعات می شود را از لیست مواد سازنده گریس حذف کرده اند. رنگ گریس صنعتی سپلاتین زرد روشن است و قابلیت ویسکوزیته بسیار بالایی دارد.

مختصری درباره مفهوم ویسکوزیته

همانطور که گفته شد گریس سپلاتین دارای ویسکوزیته بالایی است. ویسکوزیته یا گرانروی بالا در خرید گریس و روغن های صنعتی بسیار اهمیت دارد. در واقع گرانروی بالا باعث می شود که مقاومت محصول در برابر جاری شدن افزایش پیدا کند.  برای درک بهتر این مطلب می توانید به تفاوت های آب و عسل توجه کنید. بدون شک عسل دارای ویسکوزیته بالا و آب فاقد آن است.

اهمیت استفاده از گریس سپلاتین فوکس در صنعت سیمان

صنعت سیمان یکی از مهم ترین صنایع بزرگ در زمینه تامین مصالح ساختمانی کشور به حساب می آید. بنابراین روند تولید کارخانه های سیمان باید بدون نقص و خرابی باشد. از آنجایی که در کارخانه های سیمان قطعات مکانیکی بسیاری وجود دارد و خراب شدن هر یک از آن ها به معنی عقب افتادن روند تولید است تولید کنندگان به روشی برای جلوگیری از خرابی های احتمالی نیاز پیدا کرده اند. روش جلوگیری از بروز خرابی ها روانکاری منظم قطعات مکانیکی نیز می باشد. روانکاری قطعات نیز با استفاده از روغن صنعتی یا گریس مخصوص انجام می شود. اگر به دنبال بهترین روانکار صنعتی برای  صرفه جویی در هزینه های خرابی دستگاه های مهم کارخانه خود هستید پیشنهاد ما به شما خرید گریس سپلاتین از سایت معتبر روانکار ماهان است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با دلایل خرید این نوع گریس لیستی از مزایای آن را برای شما جمع آوری کرده ایم.

 

گریس سپلاتین

مزایای خرید سپلاتین فوکس

  • طول عمر و دوام بالایی دارد.
  • عدم ورود گرد و غبار در دستگاه های معادن
  • فاقد مواد حلال و خورندگی قطعات فلزی است.
  • ضد آب و دارای خاصیت رطوبت پذیری است.
  • استفاده از آن بسیار آسان تر از روغن صنعتی است.
  • کاهش صدا و لرزش در ریل های جا به جایی سنگ
  • در برابر فشار های مکانیکی مختلف بسیار مقاوم است.
  • در برابر اصطکاک قطعات بسیار قدرتمند عمل می کند.
  • کاهش خوردشدگی قطعات در برابر فشار های سنگین

معرفی انواع روش های روانکاری در صنعت سیمان

 در کارخانه سیمان برای تولید مصالح ساختمانی فرایند های خاصی طی می شود. یکی از مهم ترین و سخت ترین مراحل تولید سیمان مربوط به فرایند خردایش (خرد کردن) می شود. مرحله خرد کردن توسط دستگاه های خرد کننده انجام می شود. کار دستگاه خرد کننده بسیار دشوار است و شامل مواردی مانند: شوک حرارتی، آلودگی ها وارتعاشات می شود. بنابراین دستگاه خرد کننده در کارخانه سیمان نیاز به رسیدگی دارد. چرا که اگر برای مدت طولانی بدون رسیدگی کار کند قطعا با شوک های حرارتی و آلودگی هایی که برای ان بوجود می آید دچار مشکل خواهد شد. از آنجایی که هزینه خرید دستگاه خرد کن بسیار بالا است بهترین راه پیشگیری از خرابی این دستگاه ها می باشد. یکی از راه های جلوگیری از بروز خطرات احتمالی برای دستگاه خرد کن استفاده از گریس سپلاتین می باشد. استفاده از گریس سپلاتین باعث می شود که فرایند خرد کردن با راندمان بالاتری انجام شود.