گریس به دو دسته معمولی و نسوز تقسیم می شود. برخلاف گریس های معمولی گریس نسوز در دماهای حرارتی بالا استفاده می شود. برای خرید بهترین گریس نسوز باید به نکاتی توجه کرد که در ادامه درباره آن ها صحبت خواهیم کرد.

مختصری درباره گریس نسوز

گریس صنعتی نسوز یک روان کننده قطعات صنعتی و غیر صنعتی است. برای ساخت این فراورده از ترکیب روغن پایه با افزودنی خاص مخصوص جهت افزایش خاصیت و کاربرد های آن استفاده می کنند. گریس نسوز در واقع یک گریس حرارتی و با کیفیت است که برای روانکاری قطعات خاص به کار می رود. برای خرید بهترین گریس نسوز و اصل باید از نمایندگی های معتبری مانند روانکار ماهان خرید خود را انجام دهید.

بهترین گریس نسوز چه مشخصاتی دارد؟

گریس نسوز خوب باید از برند و نمایندگی معتبری خریداری شود. چرا که امروزه تولید کنندگان بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند و خرید جنس نامرغوب ارتباط مستقیمی با بی کیفیتی محصول شما خواهد داشت. سپس باید با هدف استفاده از این محصول کاملا آشنایی داشته باشید چرا که گریس تنوع بسیار بالایی دارد و خرید گریس نامناسب با هدف شما می تواند مشکل ساز باشد. همانطور که در ابتدای مقاله گفته شده تنها گریس های نسوز در حرارت های بالا استفاده می شوند. بنابراین اگر به اشتباه گریس معمولی را خریداری کنید جوابگوی کار شما نخواهد بود. برای آشنایی با انواع دسته بندی گریس ها می توانید به سایت روغن ماهان مراجعه کنید. برای آشنایی با انواع گریس صنعتی در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

معرفی انواع بهترین گریس نسوز

گریس صنعتی نسوز دارای انواع مختلفی است که در این بخش ما قصد داریم چند نمونه از بهترین گریس های نسوز را به شما معرفی کنیم.

 1. گریس پایه لیتیوم
 2. گریس لیتیوم کمپلکس
 3. گریس آلومینیوم کمپلکس
 4. گریس کلسیم سولفونات کمپلکس

معرفی انواع برند بهترین گریس نسوز

همانطور که گفته شد برای خریدی با کیفیت باید به انتخاب برند معتبری دقت کنید. اگر برند های معتبر و خوب تولید کننده گریس را نمی شناسید در ادامه این مطلب با معرفی بهترین ها در این زمینه همراه ما باشید.

انواع برند گریس نسوز:

(شل، اسو، گالف، آرال، نایکو، کلوبر، توتال، فوکس، آجیبپ، ساناکو، اروشلف، موبیل، بی پی، شورون، کونوکو، والوالین، کاسترول، اس کا اف، مولی کوت)

بررسی ویژگی های یک روانکار با کیفیت

از دیگر ویژگی های گریس صنعتی نسوز با کیفیت می توان به خاصیت ضد اکسیداسیون آن اشاره کرد. وجود ضد اکسیداسیون در گریس نسوز باعث افزایش مقاومت در دمای بالا می شود. به طور کلی یک روانکار با کیفیت باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

 • نوع مواد افزودنی که به گریس نسوز اضافه می شود بسیار مهم است.
 • غلیظ کننده ای که گریس نسوز اضافه می شود باید کیفیت لازم را داشته باشد.
 • روغن پایه ای که به گریس نسوز اضافه می شود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

 

بهترین گریس نسوز

تفاوت گریس نسوز ایرانی و خارجی

گریس صنعتی نسوز در دو برند ایرانی و خارجی در بازار وجود دارد.  برای خرید گریس خارجی نیز باید به سراغ برند های معتبر بروید که در این بخش چند نمونه از آن ها را برای شما آورده ایم.

 • مولیکوت
 • فوکس
 • شل
 • Skf

مزایای خرید گریس نسوز در برند خارجی

اگر گریس را از برند معتبر و خارجی خریداری کنید از مزایای زیر بهره مند خواهید شد.

 • افزایش طول عمر دستگاه و ماشین آلات صنعتی
 • تعداد دفعات روانکاری کمتر و کارایی بیشتر
 • آب بندی عالی

معرفی گریس مخصوص بلبرینگ

در صنعت یاتاقان و بلبرینگ برای روانکاری از گریس نسوز مخصوص این قطعات استفاده می شود. چرا که شرایط کاری یاتاقان و بلبرینگ بسیار سخت است. گریس نسوز مخصوص باعث می شود تا مقاومت قطعات در برابر فشار و دمای بالا و انقباض و… افزایش پیدا کند و دچار مشکل نشوند.