گریس چند منظوره به روانکاری نیمه جامد با خصوصیات بهتر از گریس است. گریس چند منظوره باعث می شود تا کارایی قطعات بسیار بهتر باشد. همچنین عملکرد بهتر تجهیزات صنعتی باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره گریس چند منظوره هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مختصری درباره گریس چند منظوره

گریس چند منظوره یا گریس لیتیومی برای انواع شرایط کاری مناسب است. گریس لیتیومی دارای خاصیت چسبندگی است که به مقاومت بالای آن کمک می کند. از ویژگی های روانکار چند منظوره می توان به پایداری عالی در برابر آب نیز اشاره کرد. گریس چند منظوره را می توان با سایر گریس ها ترکیب کرد. همچنین برای انواع بلبرینگ و  شاسی ها به کار می رود. استفاده از گریس باعث می شود تا قطعات صنعتی دچار لرزش و اصطکاک نشوند. علت استفاده از گریس چند منظوره تفاوت سرعت، دما و بار تجهیزات است. به همین جهت پیدا کردن گریس متناسب با قطعه ها کار دشواری است و استفاده از روانکار چند منظوره کار را بسیار آسان خواهد کرد.

معرفی انواع گریس مناسب روانکاری

با توجه به متنوع بودن قطعات صنعتی گریس های مختلفی نیز تولید شده و در بازار وجود دارند. اگر با انواع گریس آشنایی ندارید به ادامه این مطلب توجه کنید.

انواع گریس روانکار صنعتی:

گریس لیتیومی: گریس لیتیومی یک نوع گریس نسوز است که دارای مقاومت بالایی در برابر آب می باشد. با استفاده از گریس لیتیومی دیگر نگران تغییرات دمای مختلف برای شاسی و بلبرینگ خودرو ها نخواهید بود.

گریس کلسیم: برای روانکاری شاسی ها از گریس کلسیم استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم گریس کلسیم مقاومت بالای آن در برابر آب است.

گریس سدیم: سدیم برای یاتاقان چرخ ها کاربرد دارد و در طیف دمایی گسترده ای می توان از آن استفاده کرد و مقاومت خوبی در برابر آب دارد.

 

 

گریس چند منظوره

روانکاری گریس صنعتی به چه شکل است؟

روانکاری گریس صنعتی چند منظوره شبیه به روانکاری با سایر گریس ها است. اهمیت روانکاری با گریس بسیار بالا است چرا که اگر قطعات بدون روانکاری برای مدت زمان طولانی کار کنند دچار فرسایش و اصطکاک خواهند شد. با توجه به قیمت بالای خرید قطعات صعنتی بهتر است آن ها را در فاصله های زمانی کوتاه مدت روانکاری کنید.

نکات مهم در خرید گریس روانکاری

  1. گریس روانکاری برای مصارف صنایع غذایی باید از مواد غیر سمی و بدون رنگ و بو باشند.
  2. ویسکوزیته پایین برای سرعت کم و دمای پایین به کار می ورود و اگر ویسکوزیته بالا باشد برای دما و سرعت بالا مناسب می باشد.

عوامل موثر در قیمت خرید گریس چند منظوره

با توجه به این مسئله که عوامل بسیاری بر قیمت نهایی خرید روانکار چند منظوره تاثیر گذار هستند بهترین روش برای کسب اطلاع از قیمت دقیق تماس با سایت معتبر روانکار ماهان است. برای آشنایی بیشتر با عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید روانکار چند منظوره در ادامه لیستی را برای شما آماده کرده ایم.

  • میزان ویسکوزیته و گرانروی
  • گریس خارجی و ایرانی
  • خواص و مشخصات
  • نوسانات بازار
  • نوع گریس
  • کیفیت بالا
  • حجم