اگر به دنبال خرید روغن صنعتی با کیفیت هستید باید به مواد سازنده روغن صنعتی و برند تولید کننده آن توجه کنید. هر چقدر مواد سازنده روغن صنعتی بهتر باشد کیفیت بیشتر و دوام بالاتری دارد. خرید روغن صنعتی با کیفیت برای صنعتگران بسیار اهمیت دارد چرا که دستگاه های متنوع با قیمت های بالایی هستند که برای بهبود عملکرد باید به طور منظم روانکاری شوند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربرد های روغن صنعتی هستید با ما همراه باشید.

مواد سازنده روغن صنعتی

یکی از مهم ترین مواد سازنده روغن صنعتی، روغن پایه است. اما برای ساخت این محصول لازم است که از مواد افزودنی هم استفاده شود. به طور کلی سه روش برای تولید روغن های صنعتی وجود دارد که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  • برش دادن مواد نفتی
  • به کار گیری روغن های صنعتی مصنوعی
  • تصفیه روغن های قدیمی که قبلا استفاده شده اند

 

بررسی فرایند تولید روغن صنعتی

برای تولید روغن صنعتی عملیاتی را روی نفت خام انجام می دهند. اولین مرحله برای تولید روغن صنعتی تقطیر نفت خام است. تقطیر نفت خام شامل دو مرحله تقطیر در جو و خلاء می شود. تقطیر نفت خام به روش های مختلف برای افزایش گرانروی روغن صنعتی لازم است. پس از انجام مراحل تقطیر نفت خام باید مرحله دوم را اجرا کرد. مرحله دوم شامل تزریق حلال پروپان به نفت خام تقطیر شده می شود. در مرحله تزریق پروپان باقی مانده برج تقطیر استخراج می شود.

(موم گیری): در مرحله سوم با استفاده از روش های شیمیایی به جداسازی ترکیبات و مواد نامرغوب آروماتیکی می پردازند که به آن موم گیری گفته می شود.

(انحلال و فیلتراسیون): پس از موم گیری نیاز است که با استفاده از فیلتراسیون پارافین های سنگین و جامد را جدا کرد.

اضافه کردن مواد افزودنی: در نهایت لازم است تا به روغن پایه یک سری مواد افزودنی اضافه شود. مواد افزودنی نسبت به نیاز مشتری و نوع محصول متفاوت خواهد بود.

 

بررسی کاربرد های روغن صنعتی

روغن صنعتی برای روانکاری دستگاه های مهم در صنایع مختلف استفاده می شود. روانکاری دستگاه ها باعث کاهش خرابی و هزینه های مربوط به تعمیر آن ها می شود. همچنین میزان گرمای ایجاد شده در زمان حرکت دستگاه ها را بسیار کاهش خواهد داد. برای آشنایی بیشتر با مزایای روغن صنعتی به لیست زیر توجه کنید.

مزایای استفاده از روغن صنعتی:

  • روان شدن قطعات تجهیزات
  •  انتقال نیروی مورد نیاز
  •  انتقال ذرات خارجی
  •  کاهش دمای دستگاه
  •  کم شدن اصطکاک