روغن سنتتیک یک نوع روغن صنعتی است که از ترکیبات شیمیایی سنتزی ساخته شده است. برای ساخت روغن های روانکاری مولکول های نفت را تجزیه و بازسازی می کنند. اگر قصد خرید روغن سنتتیک را دارید در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره ویژگی و کاربردی های آن صحبت کنیم.

مزایای خرید روغن سنتتیک

بسیار مهم است که روغن سنتتیک را از فروشگاه و برند معتبری خریداری کنید. روغن سنتتیک یک روانکار عالی برای افزایش طول عمر قطعات است. از مزایای خرید آن می توان به شاخص ویسکوزیته عالی، خواص ضد اکسیداسیون، خواض ضد سم اشاره کرد. ناخالصی این نوع روغن بسیار ناچیز است. همچنین استفاده از روغن سنتتیک باعث می شود تا  قطعات دچار ساییدگی و اصطکاک نشوند. جالب است بدانید که استفاده از روغن سنتتیک باعث کاهش سوخت می شود.

سایر ویژگی ها:

  • اصلاح کننده روغن های شیمیایی
  • استفاده از روغن سنتتیک برای جت
  • مقاومت بسیار خوب در برابر دمای عملیاتی مختلف

بررسی تفاوت سنتتیک با نیمه سنتتیک

به طور کلی باید بدانید که به روانساز های دارای راندمان بالا که از ترکیبات مصنوعی ساخته شده اند روغن سنتتیک گفته می شود. یکی از مهم ترین کاربرد های روغن سنتیک افزایش طول عمر قطعات و وسایل نقلیه نیزمی باشد. در هنگام خرید باید توجه کنید که هدف شما از خرید این نوع روغن ها چه چیزی است شاید روغن سنتتیک برای اجرای هدف شما مناسب نباشد. روغن نیمه سنتیک از مخلوط روغن موتور معدنی و پایه سنتیک نیز تولید می شود. در مقایسه با روغن معدنی عملکرد بسیار بهینه تری دارد و در صورتی که در شرایط عملیاتی شدیدی قرار بگیرد بهتر از روغن های معدنی عمل خواهد کرد.

 

خرید روغن سنتتیک

لیستی از تفاوت های روغن سنتتیک و نیمه سنتتیک

روغن سنتتیک: یک روغن مصنوعی است که از ترکیبات شیمیایی سنتزی ساخته شده و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به روغن  نیمه سنتتیک دارد.

نیمه سنتتیک: یک روغن نیمه مصنوعی است که از ترکیب روغن پایه معدنی و مصنوعی تولید شده است.

بررسی تفاوت سنتتیک و معدنی

روغن سنتتیک و معدنی تفاوت هایی با هم دارند که در این بخش قصد داریم آن ها را بررسی کنیم.  روغن پایه معدنی با استفاده از مولکول های نفتی ساخته می شود. یک قطره از روغن سنتتیک دارای میلیون ها مولکول با ساختار و اندازه یکسان است. عمر روغن های پایه سنتتیک طولانی است و ساختار مولکولی تمیز و ثابتی دارد. روغن پایه معدنی با استفاده از تصفیه نفت خام تولید شده است. برای خودرو های جدیدتر از روغن معدنی و برای خودرو های قدیمی تر از روغن سنتتیک استفاده می شود.

خرید سنتتیک ایرانی

روغن سنتتیک ایرانی برای افزایش دوام و ماندگاری موتورها به کار می رود. برای خرید روغن سنتتیک ایرانی باید نسبت به نوع خودرو، شرایط رانندگی، سن خودرو، میزان استفاده از آن توجه کنید. سپس از سایت و برند های معتبری مثل سایت روانکار ماهان خرید خود را با خیالی راحت انجام دهید.

ترکیب روغن سنتتیک با نیمه سنتتیک درست است یا خیر؟

به طور کلی ترکیب انواع روغن موتور با یک دیگر توصیه نمی شود. روش مناسب استفاده از روغن موتور مورد تایید سازنده آن است. تنها در صورتی می توان از ترکیب روغن موتور ها استفاده کرد که در شرایط خاصی باشید. البته در این شرایط هم ترکیب هر روغنی پیشنهاد نمی شود. ترکیب روغن نتتیک و نیمه سنتتیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود. ترکیب این دو روغن آسیب جدی به موتور وارد نخواهد کرد. اما بسیار مهم است که در اولین فرصت روغن موتور خود را تعویض کنید. سپس روغن موتوری با کیفیت و مناسب جایگزین آن کنید.