شرکت توتال یکی از بزرگ ترین شرکت های جهانی در تولید روغن صنعتی است. روغن توتال نیز یکی ازمحصولات آن است که به کاهش ساییدگی و اصطکاک بین قطعات کمک بسیاری می کند. در ادامه بیشتر درباره میزان کیفیت روغن توتال و انواع آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

معرفی انواع روغن توتال

روغن صنعتی توتال دارای انواع مختلفی است که در این بخش قصد داریم آن ها را معرفی کنیم. به طور کلی روغن توتال از سه پایه روغن معدنی، روغن مصنوعی و نیمه مصنوعی تشکیل شده است. جالب است بدانید که عملکرد روغن های توتال به هیچ وجه یکسان نخواهد بود. بنابراین انتخاب روانکار صنعتی نسبت به نوع عملکرد آن باید باشد. چرا که عملکرد بهینه در خرید روغن توتال اهمیت بالایی دارد.

 1. روغن موتور: در جهت کاهش اصطکاک موتور خودرو باید از روغن موتوراستفاده کرد.
 2. روغن گیربکس: نسبت به اتوماتیک یا دستی بودن متفاوت خواهد بود و بیشتر برای انتقال نیرو و روانکاری درون گیربکس از آن استفاده می شود.
 3. روغن دنده هیدرولیک: یک نوع روانکار قوی برای فرمان خودرو یا ماشین آلات هیدرولیکی است.
 4. روغن توربین: یک نوع روغن انتقال حرارت است که برای یاتاقان ها از آن استفاده می شود.
 5. روغن ترانس: ترانسفورماتور دارای خواص عایق الکتریکی بسیار خنک کننده در دماهای بالا است.

 

مزایای استفاده از روغن صنعتی توتال

با استفاده از روغن صنعتی توتال می توان به راحتی قطعات را خنک کرد. همچنین قطعات را از خطر خوردگی و رسوب و لجن گرفتگی نجات داد. از دیگر مزایای استفاده از روغن توتال می توان به آب بندی قطعات و کاهش نقطه جوش و اشتعال اشاره کرد.

نکته: برای محافظت از دستگاه های مهم و جلوگیری از آسیب های احتمالی بسیار مهم است که کیفیت روغن توتال یا هر روغن صنعتی دیگری را در بازه های زمانی مختلف بررسی  کنید.

بررسی کیفیت روانکار توتال

همانطور که گفته شد سطح کیفی روغن توتال با سایر روغن ها متفاوت است. از روغن موتور توتال برای پاکسازی قطعات استفاده می شود. هر یک از انواع روغن توتال دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند.

چرا از روغن صنعتی توتال استفاده کنیم؟

 • خاصیت پمپ شدن در دمای پایین
 • عدم افزایش گرانروی روغن
 • ضریب انتقال حرارت بالا

بررسی میزان تمیزی روغن توتال

سطح تمیزی روغن توتال به شکلی است که به سرعت تمام آلودگی ها را به خود جذب می کند. خاصیت ضد کف بودن روغن توتال باعث می شود که به هیچ عنوان دچار رسوب نشود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان کیفیت روغن توتال نیاز است که از یک دیتا شیت استفاده کنید.

 

چگونه روغن اصلی و با کیفیت را تشخیص دهیم؟

باتوجه به این مسئله که تولید کنندگان بسیاری در این زمینه فعالیت دارند باید به کیفیت روغن توجه ویژه ای کنید. در این بخش ما قصد داریم چند نمونه از نکاتی که به شما کمک می کند تا روغن اصل و با کیفیت را تشخیص دهیم را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد خرید اینترنتی روغن اصل توتال را دارید پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت روانکار ماهان نیز می باشد.

ویژگی های روغن اصل:

 • ظروف روغن  نباید ایراد یا خط و خشی داشته باشند.
 • پس از اینکه درب روغن باز می شود نباید بوی آن تند باشد.
 • رنگ روغن توتال اصلی از روغن توتال تقلبی کاملا مشخص است.
 • روغن توتال اصل دارای ظرفی است که دارای درپوش استاندارد می باشد.
 • قیمت روغن توتال ارزان نیست پس با ادعای قیمت عمده ارزان و تقلبی را خریداری نکنید.
 • اگر به ظرف روغن اصل نگاه کنید متوجه کیفیت بالای برچسب و هلوگرام مخصوص به شرکت خواهید شد.

نکته: درپوش کمک می کند تا در صورت بازشدن روغن در اختیار افراد سودجو قرار نگیرد.